czwartek, 7 lipca 2016

"Kraina zwana Tutaj" - Cecelia Ahern


   Rzeczy gubią się od zawsze. Nieważne czy są małe, duże, kolorowe czy czarn0-białe. Im więcej czasu minie od ich zaginięcia, tym bardziej o nich zapominamy. Po bezowocnych poszukiwaniach wracamy do normalności i przestajemy się nimi przejmować. Jednak istnieją też ludzie, którzy zagubione rzeczy chcą za wszelką cenę odnaleźć. Do takiej grupki ludzi należy główna bohaterka książki "Kraina zwana Tutaj"- C. Ahern. 

"Jedyną rzeczą bardziej przygnębiającą od niemożności odnalezienia kogoś jest bycie nieodnalezionym."

O czym jest?

   Sandy Shortt ma fioła na punkcie zaginionych przedmiotów. Jest to jej natręctwo, chociaż ona tego tak nie nazywa. Już od dziecka nie mogła znieść myśli, że coś się zgubiło. W takiej sytuacji zawsze przeszukiwała cały dom i sprawdzała każdy najmniejszy kąt. Gdy dorosła stało się to sensem jej życia, tyle, że z zagubionych rzeczy przeniosła się na ludzi. 
   Sandy stara się pomóc ludziom, którzy stracili kontakt z kimś bliskim. Właśnie w taki sposób poznaje Jacka Ruttle'a, który z całych sił chce odnaleźć swojego brata.
   W tajemniczych okolicznościach znika także sama Sandy. Nikt nie wie gdzie jest i nikt się tym nie przejmuje. Wszyscy uparcie twierdzą, że jest to jej typowe zachowanie, a ona sama za niedługo się pojawi. 
   Tyle że Sandy trafia do świata, gdzie znajdują się wszyscy, których szukała. Bezzwłocznie rozpoczyna poszukiwania do znajomego, bezpiecznego świata i do miłości, która tam na nią czeka.

"Wszyscy mamy swoje kryjówki i musimy akceptować dziwactwa u ludzi, których kochamy"

Jaki jest bohater?

   Sandy Shortt to trzydziestoczteroletnia kobieta. Wbrew temu co może sugerować jej nazwisko jest wysoka i mierzy ponad 180 cm. Jest zaangażowana w pomoc ludziom, których bliscy zaginęli. W pewnym stopniu stała się ich przyjaciółką, gotową wysłuchać każdych wspomnień o zaginionych. Sandy poświęca temu cały swój wolny czas, a życie prywatne nie ma dla niej znaczenia. Jednak zmienia się to gdy trafia do krainy zwanej Tutaj. 

"Zapominanie to część procesu znikania."

Moja opinia:

   Książkę bardzo przyjemnie się czyta. Świetnie połączona jest magia, fantazja i prawdziwe życie. Bohaterzy naprawdę przypadli mi do gustu i... po prostu byli świetni. Z zapartym tchem czytałam kolejne strony i zastanawiałam się co mnie na nich spotka. Nie mogłam się od niej nawet na chwilę oderwać. Z całym sercem polecam tę książkę każdemu. 
   Była to moja pierwsza lektura, której autorką jest C. Ahern i z całą pewnością nie będzie ostatnia. Zakochałam się w jej piśmie, które jest naprawdę bardzo lekkie i przyjemne. 
   "Kraina zwana Tutaj" ląduje na mojej liście Must Read i jest jedną z najlepszych książek jakie przeczytałam. 

"Najgorsze jest to, że nie wiem, która z sekund w całym ich oceanie jest szczególnie ważna? Często, nim zrozumiemy, jak są cenne, jest już za późno, aby je utrwalić, ponieważ mijają zbyt szybko."


Kraina zwana Tutaj
Cecelia Ahern
A Place Called Here
Wydawnictwo Akurat
317 stron
20132 komentarze :

  1. Mam w planach. Ahern pokochałam za książkę ,,Love, Rosie" :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Love, Rosie też mam w planach za niedługo przeczytać. Już czeka na mojej półce :D

      Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.