sobota, 9 lipca 2016

"Zawsze stanę przy tobie" - Gayle Forman


Zawsze może nam się zdarzyć coś złego i bolesnego. Życie lubi nas zaskakiwać. Czasami ześle nam cudowne chwile, a następnie jedne z najgorszych. Jednak nigdy nie można się poddawać. Trzeba walczyć o swoje. Tego właśnie uczy nas książka "Zawsze stanę przy tobie" autorstwa Gayle Forman.

"To ty decydujesz. Ty wybierasz swój los."

Na samym początku poznajemy Brit. Można powiedzieć, że jest trudną nastolatką. Po odejściu mamy, z którą była bardzo związana, stała się buntowniczką. Pofarbowała włosy na fioletowy i grała w zespole rockowym. Pewnego dnia zostaje oddana do Red Rock, czyli ośrodka terapeutycznego, gdzie leczy się trudną młodzież. Jednak nic nie wyglądało tam tak jak powinno. 

"Po prostu lubimy sobie wyobrażać, że szaleństwo i rozsądek to przeciwne brzegi oceanu, a tak naprawdę to sąsiednie wyspy."

W szkole wszyscy są źle traktowani. Metody, które są tam stosowane nie mają wiele wspólnego z profesjonalną terapią. Brit jest sfrustrowana i załamana. Ciągle zadaje sobie pytania: Dlaczego tata mnie tu zamknął? Dlaczego to wszystko tak wygląda? W późniejszym czasie poznaje dziewczyny, które później stały się jej przyjaciółkami. V, Bebe, Cassie i Marthę. Miały ogromne szczęście, że siebie spotkały, ponieważ niełatwo znaleźć przyjaciół w miejscu, gdzie nagrodą jest donoszenie na siebie nawzajem.

"Tylko tyle możemy zrobić Brit. Stawiać kolejne kroki. A jeśli zrobisz ich wystarczająco wiele, nagle dokądś docierasz."

Losy Brit są w rękach terapeutek i Szeryfa, szefa Red Rock. Dziewczyny są zmuszane do noszenia kamieni i pracy fizycznej, dzięki której mają "złagodnieć". Stosuje się tam także metody donosicielstwa i lizustwa, które są wysoko nagradzane. Brit będzie musiała się z tym wszystkim zmierzyć. Czy jej się to uda? Przeczytajcie i sami zobaczcie.

"Możesz się schować ze strachu. Albo żyć po swojemu."

Jest to mój trzeci raz z Gayle Forman. Każda jej książka zawsze bardzo mi się podoba. Z tą było tak samo. Wciągnęła mnie już od pierwszych stron i kompletnie nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo lekko napisana, bohaterowie byli świetni. Widać, że autorka spędziła nad nimi trochę czasu. Książkę bardzo polecam i czekam na kolejne książki Gayle Forman.


Zawsze stanę przy tobie
Gayle Forman
Sisters In Sanity
Nasza Księgarnia
272 stron
2016


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.