czwartek, 18 sierpnia 2016

Liebster Blog Award #2


Zostałam kolejny raz nominowana do Liebster Blog Award, za co baardzo dziękuję Zakątkowi czytelnika.

A oto pytania:

1. Musisz zachęcić osobę, która nie czyta, do przeczytania książki. Jak to zrobisz? 
Najprawdopodobniej wymieniłabym wszystkie zalety ich czytania. Zaczynając od poprawy ortografii, aż po rozwój kreatywności. A jeśli to by nic nie dało to wymyśliłabym jakiś inny sposób :D (pochwalę się, że ostatnio przekonałam moją mamę do przeczytania Niezgodnej, co jest po prostu niesamowite, bo jeszcze niedawno uparcie twierdziła, że nigdy po nią nie sięgnie).

2. Wyobraź sobie, że książki stają się zabronione i od teraz każda osoba, która zostanie przyłapana na posiadaniu książek i ich czytaniu, będzie surowo ukarana. Czy będziesz próbowała nielegalnie i potajemnie czytać?
Bardzo wkręciłam się w czytanie książek (do tego stopnia, że moje życie składa się tylko z tego), przez co nie wyobrażam sobie, że nagle miałabym tego zaprzestać. Poza tym może miałabym takie szczęście, że nie zostałabym przyłapana.

3. Okazuje się, że historie opisane we wszystkich powieściach wydarzyły się naprawdę i ich bohaterowie żyją w innych wymiarach. Masz możliwość odwiedzenia tylko trzech takich światów. Które wybierzesz?
W pierwszej kolejności udałabym się do wiktoriańskiej Anglii z "Diabelskich maszyn". Nie dość, że jest to czas, który bardzo mnie ciekawi, to jeszcze Will... Później odwiedziłabym kosmos z książki "Blask". Nie dlatego, że był nie wiadomo jak niesamowity, ale cóż... to kosmos, a kto nie chciałby go zobaczyć własnymi oczami?! Na samym końcu powędrowałabym do książki "Kraina zwana Tutaj". Bardzo jestem ciekawa jak wyglądałby świat rzeczy zaginionych :D

4. Gdybyś miała udział uczestniczenia w bitwie o losy ludzkości, po jakiej stronie stanęłabyś: dobrej czy złej? I dlaczego akurat po tej? 
Stanęłabym po dobrej stronie, w końcu dobro zawsze wygrywa. Z drugiej strony ciekawi mnie perspektywa bycia po złej stronie, ale tylko w celach czysto informacyjnych.

5. Pewnego dnia przychodzi do Ciebie młody chłopak i mówi, że masz potężną moc i jesteś wybrana do ważnego zadania. Każe Ci porzucić dotychczasowe życie i iść za nim. Wierzysz mu? Czy decydujesz się na wędrówkę z chłopakiem w nieznane miejsce? 
Jak siebie znam, to zatrzasnęłabym mu drzwi przed nosem :D Nie uwierzyłabym, a tym bardziej nie zdecydowałabym się na wędrówkę w nieznane.

6. Możesz na kilka dni stać się wybraną przez Ciebie postacią z dowolnej książki. Kogo wybierzesz i dlaczego? 
Hermiona. Mimo że jeszcze Harrego Pottera nie czytałam, to czuję, że jak tylko zacznę, od razu będę chciała właśnie nią być :D

7. Wyobraź sobie, że wydałaś książkę. Kilka dni po jej premierze odwiedza Cię kobieta, która jest łudząco podobna do opisu głównej bohaterki z Twojej powieści. Owa kobieta twierdzi, że jest właśnie wykreowaną przez Ciebie postacią. Jak reagujesz? 
Pewnie pomyślałabym, że mam jakieś halucynacje. Później zawołałabym rodzinę i zapytała ich, czy ją widzą. Zgaduję, że byłby to dla mnie dość duży szok.

8. Jesteś królową. W krainie, którą władasz, pojawia się groźny smok. By go pokonać, trzeba spalić wszystkie książki znajdujące się na terenie królestwa. Czy zgadzasz się na takie rozwiązanie? A może będziesz próbować szukać innego sposobu na pokonanie stwora?
Nigdy nie spaliłabym książek. Boli mnie samo patrzenie na złamany grzbiet (!!), a co dopiero na płonące książki. Jestem pewna, że smoka dałoby się pokonać inaczej. Może nawet znalazłabym w książkach jakiś sposób.

9. Budzisz się i okazuje się, że jesteś w ciele bohaterki jednej z książek, którą uwielbiasz. Czy zostaniesz nią na zawsze, czy też będziesz próbowała wrócić do normalnego świata? 
Będę próbowała wrócić. Fajnie byłoby na kilka chwil zostać bohaterką jakiejś książki, ale one zazwyczaj mają mnóstwo kłopotów i spraw do załatwienia, a ja bardzo kocham mój bezproblemowy światek.

10. Dawno temu przeczytałaś wspaniałą książkę, która bardzo Cię wciągnęła, ale kurczę... zapomniałaś jej tytułu! Przeszukujesz wszystkie źródła i pytasz ludzi, ale po długich poszukiwaniach wciąż nie wiesz, jak ona się nazywa. Tracisz nadzieję, a na powieści wciąż bardzo Ci zależy. W końcu okazuje się, że taka książka istnieje, ale na świecie dostępny jest już jej tylko jeden stary egzemplarz, który znajduje się gdzieś w małym miasteczku w Indiach. Wyruszasz na jej poszukiwania, czy sobie odpuszczasz? 
Odpuszczam. Na świecie jest jeszcze mnóstwo świetnych książek, które tylko czekają, aż je przeczytam. Myślę, że nie warto polecieć aż do Indii tylko po to, aby poszukać książki (no chyba, że oprócz tego mogłabym także troszkę pozwiedzać).

11. Zostaje napisana książka, która opowiada o Twoim życiu i wyjawia Twoje najwstydliwsze sekrety. Czy ją przeczytasz? Pozwiesz jej autora? I jak myślisz, skąd autor wie tyle o Tobie, chociaż go nie znasz i nigdy w życiu nie słyszałaś jego nazwiska?
Przeczytałabym! Mogłoby to być ciekawym doświadczeniem. Mam do siebie duży dystans, więc raczej nie pozwałabym autora (bardziej domagałabym się o jakiś procent z zysku :D). Poza tym moje życie jest tak nudne, że nikt nie chciałby o nim napisać książki.

Dziękuję za tak bardzo kreatywne pytania :D


A teraz moje nominacje:

Moje pytania do nominowanych:
1. Twoja ulubiona jednotomowa książka?
2. Czy jest taka seria książek, którą wszyscy chwalą, jednak tobie nie przypadła do gustu?
3. Otwórz książkę, którą właśnie czytasz, na 55 stronie. Jakie jest jej piąte zdanie?
4. Wyobraź sobie, że możesz zostać książkowym czarnym bohaterem. Na jaką postać padnie twój wybór?
5. Jaka jest najładniejsza okładka książkowa, którą posiadasz w swojej biblioteczce?
6. Jaka jest twoja ulubiona księgarnia internetowa?
7. Z jakiego wydawnictwa masz najwięcej książek na swojej półce?
8. Dwóch twoich ulubionych książkowych bohaterów stoi nad przepaścią. Możesz uratować tylko jednego. Na kogo padnie twój wybór?
9. Opisz dowolną książkę dwoma zdaniami. Niech twoi obserwatorzy zgadują w komentarzach, o jaką chodzi.
10. Wolisz autorki czy autorów?
11. Oglądasz seriale? Jeśli tak, jaki jest twój ulubiony?

3 komentarze :

 1. Mnie mogliby złapać na czytaniu i żadna kara nie jest mi sroga :D
  Nigdy bym nie spaliła książek, prędzej bym zabiła smoka własnoręcznie :D
  Pozdrawiam serdecznie
  http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przyznać że ja nie wiem czy odważyłabym się przeczytać taką książkę o sobie :)

  Blog o książkach

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj ja miałabym problem z przeczytaniem książki o sobie. Oj nawet bym jej nie chciała na oczy widzieć :D
  Też bym się nie zgodziła na spalenie książek. Co to to nie :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.